ΕΣΠΑ

Web Developer για Πρακτική Άσκηση

DTEK στο τμήμα Μηχανικών Πληροφορικής Στείλε email
  • Μοιράσου το:

Λεπτομέρειες Θέσης Εργασίας

  • Εξάμηνο για το οποίο ισχύει η θέση εργασίας Χειμερινό
  • Ταχυδρομικός Κώδικας 54630

Περιγραφή Θέσης Εργασίας

Η D​TEK,​επιθυμεί να απασχολήσει τελειόφοιτο φοιτητή τμήματος Πληροφορικής στα πλαίσια της πρακτικής του άσκησης προκειμένου να καλύψει τις ανάγκες της στους παρακάτω τομέις :

● Κατασκευή ιστοσελίδων για λογαριασμό πελατών
● Διαχείριση βάσεων δεδομένων
● Διαχείριση των server της εταιρείας

Απαιτούμενα προσόντα:
PHP , MYSQL , HTML , JAVASCRIPT , CSS

Γνώσεις κάποιο php framework (codeigniter , laravel , fat free framework) καθώς και εμπειρία σε κάποιο open source cms (wordpress , opencart ) θα εκτιμηθούν

Πρόσθετα προσόντα:
Γνώσεις SEO , καθώς και εμπειρία σε κάποιο API (facebook, twitter .. ) θα εκτιμηθούν

Η εταιρία παρέχει:
H εταιρεία προσφέρει ότι προβλέπει η νομοθεσία για τα πλαίσια της πρακτικής άσκησης. Προοπτικές μόνιμης απασχόλησης με την λήξη της πρακτικής άσκησης.

Αποστολή βιογραφικών στο support@dtek.gr

Απαιτούμενες ικανότητες

Άλλες θέσεις εργασίας που μπορεί να σε ενδιαφέρουν