ΕΣΠΑ

Junior Web Developer / IT support

ΔΟΜΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Α.Ε στο τμήμα Μηχανικών Πληροφορικής Στείλε email
  • Μοιράσου το:

Λεπτομέρειες Θέσης Εργασίας

  • Εξάμηνο για το οποίο ισχύει η θέση εργασίας Χειμερινό

Περιγραφή Θέσης Εργασίας

Η Δομική Ενημέρωση Α.Ε. υποστηρίζει τον κλάδο των μηχανικών παρέχοντας συνεχή και διαρκή ενημέρωση της κατασκευαστικής νομοθεσίας από το 1969 μέχρι και σήμερα. Με σκοπό την έκδοση εξειδικευμένων νομικών επιθεωρήσεων, παρακολουθεί και επιμελείται της τεχνικής αυτής νομοθεσίας. Συλλέγει, αποδελτιώνει, κωδικοποιεί και επικαιροποιεί νομοτεχνικά κείμενα, δημιουργώντας χρήσιμα εργαλεία μελέτης για Αρχιτέκτονες-Μηχανικούς και Δικηγόρους.

Με την πάροδο των ετών και την εξέλιξη της τεχνολογίας, η εταιρεία μας εισαγάγει καινοτόμες ηλεκτρονικές υπηρεσίες, εξασφαλίζοντας σε καθημερινή βάση πλέον το σύνολο των αναγκών ενημέρωσης της κατασκευαστικής νομοθεσίας σε χιλιάδες ενδιαφερόμενους. Η χρήση βάσεων δεδομένων, web τεχνολογιών και γεωπληροφορικής μέσω εύχρηστων εφαρμογών παρέχει άμεση και έγκυρη πληροφόρηση για τις αλλαγές στη νομοθεσία.

Η θέση εργασίας:

Ο εργαζόμενος στη θέση του Junior Web Developer θα μπορέσει να διευρύνει σημαντικά τις γνώσεις του στους τομείς της ανάπτυξης λογισμικού και της διαχείρισης συστημάτων, έχοντας την ευκαιρία να εργαστεί σε όλο το εύρος της ανάπτυξης web εφαρμογών (σχεδιασμός & ανάλυση, back-end, front-end) χρησιμοποιώντας ένα ευέλικτο σύνολο εργαλείων και τεχνολογιών ανοικτού κώδικα, το οποίο θα έχει τη δυνατότητα να διαμορφώνει βάσει των αναγκών του. Θα έχει επίσης τη δυνατότητα να ασχοληθεί με δευτερεύοντα καθήκοντα, όπως διαχείριση μικρών servers, τεχνική υποστήριξη και εκπαίδευση χρηστών.

Βασικά καθήκοντα:

  • Συμμετοχή στην ανάπτυξη και σχεδίαση web και WebGIS εφαρμογών
  • Υποστήριξη υπαρχόντων web και webGIS εφαρμογών (HTML, CSS, PHP, JavaScript,
    PostgreSQL)

Δευτερεύοντα καθήκοντα:

  • Διαχείριση μικρών servers
  • IT support

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Τελειόφοιτοι ATEI Πληροφορικής
  • Βασικές γνώσεις HTML, CSS, JavaScript
  • Βασικές γνώσεις PHP ή άλλης scripting γλώσσας προγραμματισμού
  • Βασικές γνώσεις SQL

Θα εκτιμηθούν ιδιαιτέρως γνώσεις στα πεδία:

  • PHP MVC frameworks
  • Postgres DBMS
  • Χωρικές Βάσεις Δεδομένων (PostGIS)
  • Γεωγραφικά Πληροφοριακά Συστήματα (GIS, QGIS, ArcGIS)
  • Map servers (Geoserver)
  • OpenLayers 2.0, OpenLayers 3.0, LeafletJS
  • Βασικές γνώσεις Linux Ubuntu
  • Virtualization technologies (Oracle VirtualBox, VMware)
  • Git

Επικοινωνία:

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στο email: pkatsouras@domiki.gr με θέμα: «Θέση junior web developer».

Attached Files

Απαιτούμενες ικανότητες

Άλλες θέσεις εργασίας που μπορεί να σε ενδιαφέρουν