ΕΣΠΑ

ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ: Software Developer

DATAVIVA GREECE στο τμήμα Μηχανικών Πληροφορικής Στείλε email
  • Μοιράσου το:

Λεπτομέρειες Θέσης Εργασίας

  • Εξάμηνο για το οποίο ισχύει η θέση εργασίας Χειμερινό
  • Ταχυδρομικός Κώδικας 57001

Περιγραφή Θέσης Εργασίας

Dataviva is a tech startup company that has created a new kind of Integrated Business Planning platform: built on open Artificial Intelligence and Machine Learning technologies; ready to integrate with any ERP system, on-premise or on-cloud; simple to configure and customize; and, of course, event-driven: ready to respond to any event in real-time so that plans and reality can be constantly in sync.

At Dataviva, we believe in working smarter, growing faster, and becoming better. We do so by building teams of people who help each other excel, who value collaboration, and take pride in their work.

Διαθέσιμες Θέσεις Πρακτικής Άσκησης μέσω ΕΣΠΑ: 2 (Δύο)

Αντικείμενο απασχόλησης Πρακτικής Άσκησης:
• Ενσωμάτωση στην ομάδα έρευνας και ανάπτυξης της εταιρείας με βοηθητικό ρόλο στο κομμάτι του ελέγχου της εγκατάστασης και της ομαλής λειτουργίας των συστημάτων
• Ανάπτυξη λογισμικού πολλαπλών λειτουργιών για εσωτερική κατανάλωση καθώς και υποστήριξη της IT υποδομής.
• Επέκταση της έρευνας και απόκτηση εμπειρίας στην ανάληψη και παράδοση ενός έργου, , ξεκινώντας από τις απαιτήσεις του συστήματος έως και τον τελικό έλεγχο της ολοκλήρωσης του συστήματος καθώς και των παραδοτέων
• Απόκτηση εμπειρίας στην χρήση μεγάλου όγκου δεδομένων, στην στατιστική ανάλυση και στους αλγορίθμους εξόρυξης δεδομένων.

Απαιτούμενα προσόντα:
• Θέληση για έρευνα και εκμάθηση σε ένα απαιτητικό επαγγελματικό περιβάλλον
• Καλή γνώση τουλάχιστον μίας αντικειμενοστραφούς γλώσσας προγραμματισμού
• Καλή γνώση βάσεων δεδομένων
• Άριστη γνώση Αγγλικών

Επιθυμητά προσόντα:
• Γνώση συστημάτων Linux/Unix

Αποστολή βιογραφικών: hr@dataviva.com

Απαιτούμενες ικανότητες

Άλλες θέσεις εργασίας που μπορεί να σε ενδιαφέρουν